Turnuvalar

BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri’nin Kazananları Belli Oldu

BMW Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde ve İstanbul Golf Kulübü organizatörlüğünde Marmara Golf Sahası’nda düzenlenen dünyanın en büyük amatör golf turnuvası BMW Golf Cup’ın Türkiye Elemeleri’nin kazananları belli oldu. Erkekler A Kategorisinde İstanbul Golf Kulübü’nden Mustafa Özdemir, Erkekler B Kategorisinde Bodrum Golf Kulübü’nden Murat Keklik ve Kadınlar kategorilerinde Ankara Golf Kulübü’nden Müheyya Dinç birinci olarak, Aralık 2021’de Dubai’de düzenlenecek BMW Golf Cup 2020 Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Dünya genelinde 50 farklı ülkeden 100 bin katılımcıyı ağırlayan ve bine yakın yerel turnuvayı içeren BMW Golf Cup’ın bu yıl 15’incisi düzenlenen Türkiye Elemeleri, 24-27 Eylül tarihlerinde golf tutkunlarını ağırladı.

Turnuva sonunda Erkekler A, Erkekler B, Kadınlar ve Minikler kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri, eleme turlarının düzenlendiği Silivri’deki Marmara Golf Sahası’nda gerçekleştirilen ödül töreninde takdim edildi. Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde düzenlenen törende, kendi kategorilerinde birinci olan katılımcılar, ödüllerini Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik’ten teslim aldı. Türkiye’de golf sporuna destek vermekten büyük bir memnuniyet duyduklarını söyleyen Hakan Tiftik törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye olarak, bu dikkat çekici turnuvanın Türkiye elemelerini 2006 yılından bu yana gerçekleştiriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Pandemi nedeniyle diğer birçok organizasyonumuzu ertelememize rağmen, bizim için anlamı ve değeri farklı olan bu turnuvayı devam ettirmeye karar verdik. Bu yıl uluslararası finallerin pandemiden dolayı düzenlenmeyecek olması dahi bizim golf sporuna olan bağlılığımızı ve geleneksel hale gelen bu turnuvaya olan inancımızı etkilemedi. Her şeye rağmen sizlerle birlikte buradayız. Ülkemizde bu sporun gelişimi ve yaygınlaşması için üzerimize düşen katkıyı sunmaktan da ayrıca büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Erkekler A Kategorisi
1- Mustafa Özdemir – 40 puan
2- Muhsin Bayramoğlu – 36 puan
3- Selim Gülmen – 36 puan

Erkekler B Kategorisi
1- Murat Keklik – 45 puan
2- Oğuz Şenol Yüce – 42 puan
3- Mustafa Bozkurt – 42 puan

Kadınlar A Kategorisi
1- Müheyya Dinç – 41 puan
2- Elif Kırçuval Sançar – 40 puan
3- Gülay Dora – 38 puan

Minikler Kategorisi
1- Beyaz Bulut – 25 puan
2- Ömer Ersin Bilgin – 23 puan
3- Elif Gençoğuz – 22 puan

Kadınlar Longest Drive: Esin Başkaya
Erkekler Nearest to the Pin: Seong Soo Lee (5.20 mt)
Kadınlar Nearest to the Pin: Esin Başkaya (3.18 mt)
Putting Yarışması Kazananı: Bertan Gürkan

Fotoğraflarf Galerisi: https://bit.ly/3i7szHW

Tags: