BannerRöportajlar

BMW ile 16 Yıllık Serüven

BMW ile 16 Yıllık Serüven

Pandemi şartlarına rağmen tam 16 yıldır golfe desteğini kesintisiz devam ettiren Borusan Otomotiv’den BMW Grup Genel Müdür Yardımcısı Can Mete Paker ile bir araya geldik. Mete, bize golfün Borusan için önemini ve ileriki dönem hedeflerini anlattı.

BMW Golf International Türkiye Elemelerinin 16. yılı bu yıl. Neler söylemek istersiniz?
Her yıl olduğu gibi bu sene de heyecanlı, keyifli ve rekabet düzeyi yüksek bir turnuva yaşadık. Tüm oyuncuları gösterdikleri sportmence mücadele için kutluyorum. Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye olarak, dünyanın bu en büyük amatör golf turnuvasının Türkiye elemelerini 16’ncı defa gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz.

İlgiden memnun musunuz?
Gittikçe artan talep ve yoğun katılımdan dolayı çok memnunuz. Sporcuların istekli olması ve geri dönüşleri bizleri her sene daha da güzel işler çıkarmak için motive ediyor. BMW Golf Cup’ ta ülkemizi temsil edecek sporcularımızla BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri’nde bir arada olmak, golf sporuna gönül vermiş sporcularımızın mücadelesini yakından takip edebilmek bizlere ayrıca keyif veriyor.

BMW Golf Cup, dünya genelinde 50 ülkeden bine yakın yerel turnuvayı kapsayan ve toplamda 100 bin golfçünün mücadele ettiği oldukça prestijli bir organizasyon.

Golfü yıllardır destekliyorsunuz, sizin için önemi?
Golf, BMW markası için globalde de, yerel de de önem taşıyor çünkü; BMW’nin Premium marka duruşuna yakışan, hem atletik ruhu yansıtan, hem de sportifliğin ön planda olduğu bir spor. Bu da BMW ve golfü bir arada tutuyor. Bildiğiniz gibi BMW Golf Cup, dünya genelinde 50 ülkeden bine yakın yerel turnuvayı kapsayan ve toplamda 100 bin golfçünün mücadele ettiği oldukça prestijli bir organizasyon. Bu organizasyonun Türkiye ayağı da her yıl artan ilgiyle ve heyecanla golf sporunun ülkemizdeki gelişimine önemli bir katkı sağlıyor. Borusan Otomotiv olarak son 2 yılda yaşadığımız pandemi sürecine rağmen bu değerli organizasyonu devam ettirerek, golf sporunu şartlar ne olursa olsun destekleme kararlılığımızı gösterdiğimizi düşünüyoruz.

Türkiye’den oyuncularımız Dünya Finali’nde yarışacak, ülkemizi temsil edecekler. Bu konuda söylemek istedikleriniz…
Her sene farklı müşterilerin katılım gösterebiliyor olması ve ülkemizi temsil etmesi gurur verici. Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar kategorilerinde birinci olan üç sporcumuz, 2021 yılı Aralık ayında Dubai’de düzenlenecek olan BMW Golf Cup Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı.  Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarından dolayı gerçekleştirilemeyen BMW Golf Cup 2020 Finali’ne gitmeye hak kazanan Türkiye Elemeleri kazananları da bu yılki finalde kendi döneminin finalistleriyle rekabet edecek.

Kendilerine şimdiden bol şans ve başarılar diliyorum…

Golf oyunculara vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Öncelikle yoğun ilgilerinden dolayı golf sporuna gönül veren tüm sporcularımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Önümüzdeki senelerde de Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye olarak golf sporuna katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Tüm oyunculara katılacakları her turnuvada başarılar diliyorum.

Eklemek istedikleriniz…
Sözlerime son vermeden önce bu yıl da bizlere desteklerini esirgemeyen başta İstanbul Golf Kulübü ve Silivri Marmara Golf Sahası olmak üzere emeği geçen herkese Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye adına teşekkürlerimizi iletiyorum.

Önümüzdeki yıl yeniden görüşene kadar hepinize sağlıklı ve golf dolu günler diliyorum.

 

Tags: