Röportajlar

“Çiçek Herkese Yakışır”

Bundan altı yıl önce kurulan herkesecicek.com markası bir süre hizmet verdikten sonra çeşitli nedenlerden dolayı çalışmalarına ara vermiş. Şimdi ise; “herkese çiçek yakışır”, “herkese çiçek”, “her güne bir renk” mottosu ile yeniden canlanıyor. herkesecicek.com isimli e-ticaret sitesinden çiçek siparişi verebildiğiniz gibi çiçek zamanlarını ve yeni bitki trendlerini de takip edebiliyorsunuz. Aynı zamanda mayıs ayında gerçekleşecek olan Ladies Go 4 Golf Turnuvası’na sponsor olan marka ile ilgili diğer detayları herkesecicek.com Yönetici Ortağı Merve Sarıgöl’den dinledik.

herkesecicek.com aslında eski bir marka ve siz bu markayı devraldınız. Bu süreçten bahsedebilir misiniz?

herkesecicek.com, online çiçek sipariş şirketi olarak altı yıl önce kurulmuş bir şirket. Her şirkette olabileceği gibi, iyi günleri kadar keyifsiz günleri de olmuş. Teknoloji şirketi yatırımları olan İnogran tarafından satın alınarak sektörde yenilikçi ve öncü olma hedefindedir. Bize göre, herkese çiçek ve her güne bir renk yakışır. Duygularınızı en güzel çiçeklerle ve zamanında paylaşabilmeniz için tüm heyecanımız ile geri döndük, diyebiliriz. 

Dağıtım ağı nedir? Türkiye’nin her yerinden sipariş verilebiliyor mu?

Dağıtım ağımız yaklaşık 180 bayi ile tüm Türkiye. Bayilerimizi iş ortağımız olarak görüyoruz ve hep beraber büyümeyi hedefliyoruz.

herkesecicek.com ne vaad ediyor?

herkesecicek.com, her şeyden önce merkezini çiçekten, doğadan alıyor. Bizim sitemize girince alıştığımız aranjmanların dışında doğa bize daha neler sunuyor, o dönemde hangi renkler var bunları göreceksiniz. Kendinize, dönemin çiçeğinden sipariş verip kendi aranjmanınızı evde yapabileceksiniz. Aynı zamanda çiçek zamanları, bakım tüyoları, yeni bitki trendlerini yakalayabileceğiniz florapedia bölümü var. Hediye alırken sadece çiçek değil özel dönemlerde açılan deneyim atölyeleri de satın alabileceksiniz. Tüm bunların bir kısmı şu an sitemizde var her geçen gün de eklenerek çeşitlenerek devam edecektir.

herkesecicek.com olarak sektörde kendinizi nerede görüyorsunuz? Sizin artılarınız nelerdir?

herkesecicek.com sektörde farklı bir noktada. Bayilerimizi iş ortağımız olarak görüyoruz. Biz büyüdükçe sektörde öncü oldukça hep birlikte büyüyeceğimize inanıyoruz. Bizim artımız çiçeğe dair her ihtiyacınızı, hizmeti alabileceğiniz, sitemizde dolaşırken keyif alabileceğiniz bir e-ticaret sitesi olmamız. Web sitesinden arkadaşınıza doğum günü/tebrik hediyesi söyleyebilir, kendinize çiçek sipariş edebilir aynı zamanda orkidenize toprak, bahçenize gübre, fide, hafta sonunuz için deneyim atölyesi satın alabilirsiniz.
Çiçek gönderimleri dışında farklı projeleriniz olacak mı?

Çiçek gönderimlerimize ek yine bizler gibi yenilikçi e-ticaret şirketleriyle ortak projelerimiz olacak. Şimdilik sürpriz olarak biz de kalsın. Buna ek olarak sosyal sorumluluk projelerimiz de olacaktır.

Önümüzdeki günlerde golf turnuvalarında da herkesecicek.com markasını göreceğiz. Golfe olan desteğinizden bahsedebilir misiniz?

Hem yatırımcılarımızın hem de benim burada oluyor olmamın da golfe bir katkısının olması lazımdı. Önümüzde çok anlamlı bir turnuva var. Ladies Go 4 Golf Turnuvası’nın 2. yılının finaline gidiyoruz artık. 11 Mayıs tarihinde Kemer Country Club’da buluşuyoruz. ‘Çiçek herkese yakışır, herkese çiçek yakışır, annelere de çok yakışır’ konseptiyle son ayak turnuvamızın da anlamlı zamanıyla çok örtüştü. Yatırımcılarımız da beni kırmadı ve turnuvamız; LG4G – Final, herkesecicek.com Anneler Günü Turnuvası oldu. O gün Kemer Country Club’ın ev sahipliğinde, herkesecicek.com sponsorluğunda çok renkli, keyifli bir gün bizi bekliyor.

herkesecicek.com Yönetici Ortağı Merve Sarıgöl