BannerGolf HaberTürkiye'de GolfTurnuvalar

Federasyon Kupası’nda Şampiyon Ilgın Zeynep Denizci 

Federasyon Kupası’nda Şampiyon Ilgın Zeynep Denizci 

Türkiye Golf Federasyonu tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen TGF Federasyon Kupası, 4-5 Haziran tarihleri arasında Silivri Golf Sahası’nda tamamlandı. İki gün süren müsabakalar sonunda, Federasyon Kupası’nda şampiyon Ilgın Zeynep Denizci oldu.

Turnuvada Antalya Gençler, Sueno, Ataşehir, Kemer, National BGK, İstanbul Gençler, Ankara, Taurus, İstanbul, Antalya, Regnum, Klassis, Albatros, Antalya Bahçeşehir Koleji, Karya, Bodrum, 19 Mayıs Samsun, İzmir ve Marmara Golf Kulüp’lerinden toplam 76 golfçü sahaya çıktı.

Oynanan müsabakaların sonunda Kadınlar Gross Kategorisinde İstanbul Gençler Golf Akademisi’nden Ilgın Zeynep Denizci toplamda 148 (+4) gross skorla, Erkekler Gross Kategorisinde ise Sueno Golf Kulübü’nden İbrahim Tarık Aslan toplamda 148 (+4) gross skorla birinci oldu.

İbrahim Tarık Aslan ve Ilgın Zeynep Denizci toplamda 148’er (+4) gross skorla berabere kalması sebebiyle gerçekleştirilen play off maçında Denizci rakibi Aslan’ı geri de bırakarak, 2022 TGF Federasyon Kupası’nın üzerine ismini yazdırdı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan TGF Başkan Vekili Mehmet Dora: “1998 yılından bu yana yapılan ve Türkiye Golf Federasyonu’nun en prestijli organizasyonlarından biri olan TGF Federasyon Kupası’nın bu yıl 24.’sünü düzenledik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun başvuru alan bu müsabakaya olan ilginiz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Katılımlarınızla güzelleşen bu tablo hepimizi çok mutlu etti. 19 kulüpten toplamda 76 sporcunun sahaya çıktığı bu organizasyonda; öncelikle kupanın üzerine adını yazdıran Ilgın Zeynep Denizci’yi ve dereceye giren oyuncuları tebrik ederim. Ayrıca, iki gün burada sahaya çıkıp mücadele eden oyunculara, organizasyonda emeği geçen Türkiye Golf Federasyonu ekibine, sahanın kondisyonunu üst seviyede tutan greenkeeper ekibine ve restoran ekibine çok teşekkür ederim.” dedi.

Gross Kızlar
1- Ilgın Zeynep Denizci – 148 vuruş
2- İrem Demir – 153 vuruş
3- Deniz Kaya – 154 vuruş

Gross Erkekler
1- İbrahim Tarık Aslan – 148 vuruş
2- Taner Yamaç – 150 vuruş
3- Berk Çelik – 152 vuruş

Kadınlar A Kategorisi
1- Zeynep Denizci 140 vuruş
2- Deniz Kaya – 146 vuruş
3- Ayşe Demir – 149 vuruş

Erkekler A Kategorisi
1- Arjin Yalçınkaya – 145 vuruş
2- Berkay Ayyıldız – 146 vuruş
3- Cavit Yıldız – 147 vuruş

Kadınlar B Kategorisi
1- Alya Mahmudi – 71 puan
2- Eylül Başak Koç- 68 puan
3- Duru Yıldırım – 68 puan

Erkekler B Kategorisi
1- Tuna Şahin- 76 puan
2- Selim Alp – 73 puan
3- Inguk Ryu – 73 puan

Tags: