BannerGolf HaberTürkiye'de Golf

Gloria Sport Arena – Avrupa’nın En Büyük Spor Tesisi

Gloria Sports Arena, spor için oldukça elverişli bir iklime sahip Antalya-Belek’te, doğal güzelliklerle çevrili 105.000 metrekarelik alanda, 50’den fazla spor branşına yönelik açık hava, kapalı alan ve su sporları tesisleri, son teknoloji ile donatılmış Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi, 100 odalı oteli ve dünyada benzeri olmayan konseptiyle hizmet veren modern bir spor kompleksi. 

Gloria Sports Arena toplam 6.800 m2 alanda, teleskopik tribünlü ve 4 farklı sahaya bölünebilen Badminton, Basketbol, Eskrim, Futbol, Hentbol, Masa Tenisi, Salon Hokeyi ve Voleybol branşlarına hizmet verebilecek çok amaçlı spor salonu ve Halter, Boks, Güreş, Uzak Doğu Sporları, Spinning, Bale, Aerobik ve Dans branşları için çeşitli spor stüdyolarından oluşan kapalı alan spor tesislerine sahip.

Toplam 35.000 m2 alanda kurulu açık hava spor alanları içerisinde biri 1.600 kişilik tribüne sahip FIFA standartlarında 2 Futbol sahası bulunmakta. Ayrıca futbol sahası çevresinde IAAF sertifikalı tam donanımlı Atletizm sahaları, uluslararası standartlara uygun Çim Hokeyi sahası ve 2 Plaj Voleybolu sahasının yanı sıra okçuluk, tenis, slackline, pilates ve yoga gibi sporlar için uygun çeşitli spor sahaları barındırmakta.

Ayrıca Gloria Sports Arena’da toplam 5.800 m2 alanda tamamı FINA standartlarında ve yüksek hızlı video analiz sistemine sahip 10 kulvarlı bir açık Olimpik yüzme havuzu, 6 kulvarlı kısa parkur açık havuz ve bir Olimpik atlama havuzunun yanı sıra 5 kulvarlı bir kapalı olimpik yüzme havuzu, Su Topu ve senkronize yüzme için çok amaçlı havuz ve bir rehabilitasyon havuzu bulunmakta.

Bünyesinde FIMS (Uluslararası Spor Hekimleri Federasyonu) onaylı Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi ile toplam 1.000 m2 alanda, profesyonel spor bilim adamları kontrolünde egzersiz fizyolojisi, hareket kontrolü, biyomekanik ve her türlü spor performans analizleri (Cryotherapy ve Hydroworks) imkanı sunan, hızlı iyileşme ve performans gelişimi sağlayan teknik ekipman ve hizmetlere sahip.

HydroWorx havuzları, iskelet kaslarındaki antrenman yoğunluğunu arttırmayı amaçlarken su derinliğinin ayarlanabilmesiyle eklemler üzerine binen yükü azaltarak aşırı yüklenmeyi önler. Entegre olan tüm kas gruplarının daha yüksek yoğunlukta çalıştırılması, kardiyovasküler sistem için daha güçlü bir antrenman uyarımı meydana getirir. Bu antrenman tarzı, 10 yılı aşkın süredir Amerika’daki

profesyonel sporcu antrenman/performans merkezlerinde (NFL, NBA, NHL ve çeşitli kolej sporları için) kullanılmakta.

ICE LAB – SOĞUK ODA

Egzersiz ve antrenmanlarla yüksek kas yüküne maruz kalan sporcuların performansını iyileştirmek için kullanılan “Soğuk Oda” (Ice Lab), GSA’nın sunduğu en önemli hizmetlerden biridir. –10, -65 ve -110 dereceye sahip üç kabini bulunan Ice Lab, yoğun antrenman temposundan sonra vücudun yenilenme süresini kısaltıp ağrıların giderilmesine, kronik uyku problemlerinden yaşlanmaya karşı birçok faydası bulunmaktadır. Ice Lab, aynı zamanda fizyoterapi hastalarının iyileşme sürecinde de kullanılmakta olup, 1 dakikadan 3 dakikaya kadar –110 derecede kalan sporcular sonrasında kendilerini dinç ve zinde hissetmekteler.

Gloria Sports Arena hizmete girdiği 2015 Ocak ayından itibaren kısa sürede önemli yerel ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmış, elit sporcu ve takımları ağırlamıştır. Tesis, Türkiye’den ve Dünya’dan çeşitli branşlarda milli takımların hazırlık kampları ve antrenmanları için tercih edilmekte. Tesis geçtiğimiz günlerde Alman çocuk golf milli takımını ağırladı.

Sadece profesyonel sporculara değil, sporu yaşam biçimi haline getirmiş herkese hizmet vermeyi hedefliyor.

Tags: