Röportajlar

“Golf Ruhumu Dinlendiren Bir Terapi”

Bu ay MBR Türkiye ile golf sohbetleri köşemizde Selen Neidl var. Neidl, altı yıldır golf oynuyor ve golfü fiziksel aktivitenin dışında ruhunu dinlendiren bir terapi olarak görüyor. Aynı zamanda MBR ürünlerinin de bir kullanıcısı olan Selen Hanım ile golfü ve MBR ürünlerini konuştuk.

 Sizi tanıyabilir miyiz? Neler yapıyorsunuz?

İstanbul doğumluyum. Pierre Loti’den mezun oldum. 3 erkek çocuk annesiyim. Uzun yıllar aktif olarak ticaret ve hizmet sektöründe faaliyet gösterdikten sonra emekli oldum ve 4 yıldır Göktürk’te sakin ve huzurlu bir yaşam sürmekteyim. Gençliğimden beri sanata meraklıyım ve 3 senedir oğlumun sahibi olduğu Gallerymak Sanat Galerisi’ne danışmanlık yapmaktayım.


Golfe başlama hikayeniz nedir? Ne kadar süredir golf oynuyorsunuz?

Spor her zaman hayatımın bir parçasıydı. Okul yıllarımda basketbol oynadıktan sonra uzun yıllar tenis, rüzgar sörfü, yelkencilik, yüzme ve kayak branşlarıyla ilgilendim. Golf ile 2013 yılında eşimin teşvik etmesiyle tanıştım.

Golfün sizin için önemi nedir?

Golf “hayatımın ciddi bir parçası “dersem abartmış olmam. Hava koşullarına da bağlı olarak haftanın 4 hatta 5 günü sahada olmaya gayret gösteriyorum. Hayatıma girdiği andan itibaren en büyük hobim haline gelen golf, zaman içerisinde tatil ve seyahat planlarımın da en belirleyici unsuru haline geldi. Karı koca olarak beraber yapabileceğiniz en keyifli ve güzel spor olduğunu düşündüğüm golf, aynı zamanda bir doğa sporu. Golfü, fiziksel aktivite olmanın yansıra ruhunuzu dinlendiren bir terapi olarak da görmekteyim.

Eşiniz de golf oynuyor… Aile içinde rekabet nasıl?

Eşim 2003 yılından beri golf oynadığı için bugüne kadar birçok ödül kazandı ve rafları kupalar ile doldurdu. Ben de son dönemde kazandığım ödüller ile kendime ayrı bir kupa bölümü oluşturmaya başladım. Aramızdaki tatlı rekabetin giderek artığını söyleyebilirim.

Nerelerde golf oynamayı seversiniz?

Muhteşem bir sahaya sahip Kemer Country Golf Kulübü haricinde Antalya-Belek, Güney Afrika, Mallorca, California ve Yunanistan’da oynadığım kulüplerden büyük keyif almaktayım.

MBR markasını kullanıyorsunuz, hangi ürünlerini kullanıyorsunuz? Memnun musunuz, tavsiye eder misiniz?

MBR markasına ait çok sayıda ürünü üç yıldır düzenli olarak kullanmaktayım ve bu markayla daha erken zamanda tanışmış olmayı dilerdim. Şiddetle herkese tavsiye ediyorum ve piyasadaki diğer markalar ile kıyaslanmayacak kadar büyük bir kalite farkına sahip olduğunu düşünüyorum.

MBR markasına ait kullandığım ürünler ise,

– Sensitive Enzyme

– Balancing Sedative Gel med

– Extra Rich Face Cream

– Collagen Extreme

– Eye Cream

– Modukine Serum

– Cell Power Cream Deodorant (Özellikle golf oynarken tavsiye ediyorum)

MBR markasında özellikle Göktürk Enstitü de haftalık bakım olarak uygulattığım; cildimi ve kendimi şımarttığım kur bakımlarım var. Bu bakımlarda uygulanan oksijen ve masajlar, cildimin her gün daha iyi görünmesini ve konforunu sağlıyor. Yani MBR, farklı ürün içeriğinin yanında uygulanan bakım hizmeti de size ayrıcalık sağlıyor. Şimdiye kadar kullandığım ürünler olanı muhafaza ederken, MBR ile cildimin yeniden yapılandığını ve değiştiğini hissediyorum.

Selen Neidl – Golf Oyuncusu
Tags: