Röportajlar

“İlk Hedefim; Çocuk Oyuncularımızla İlgili Yeni Projeler Üretmek”

Kaptanlık bayrağını Richard Özatacan’dan teslim alan İsmail Erdoğan ilk kaptanlık turnuvasına ev sahipliği yaptı. Turnuvasına gösterilen ilgiden oldukça memnun olan kaptan ile kulübü, kulüp çalışmalarını ve projelerini konuştuk. Röportajımızda Kaptan İsmail Erdoğan her fırsatta tüm önceliklerinin çocuklar olduğunu dile getiriyor.

Golfe başlama hikayenizi dinleyebilir miyiz? Golf size ne ifade ediyor?

2013 yılında bir arkadaşımın ısrarı ile golfe başladım ve bir daha bırakamadım. Golf aynı anda birçok duyguyu yaşayabildiğiniz tek spor. Topun başına geldiğinizde iyi mi vuracağım, kötü mü vuracağım düşüncesi ile tüm duyguları aynı anda yaşıyorsunuz. Ayrıca kendi başınıza mücadele ettiğiniz, dürüstlüğün ön planda olduğu ve sahaların doğası gereği bir nevi rehabilitasyon ortamında yapabildiğiniz bir spor golf. Özellikle orta yaş ve üzeri oyuncular da bu sporu kendilerini yormadan yapabiliyorlar. Rahat ve huzurlu bir spor olması sebebiyle de bağımlılık yaratıyor diye düşünüyorum.

Peki kaptanlık serüveniniz nasıl başladı? Kulüp ile ilgili öncelikli olarak yapmak istedikleriniz neler?

Richard Özatacan’dan sonra Başkanımız Sayın Fikret Öztürk’ün önerisiyle kaptanlık bayrağını teslim aldım. Kendisine beni bu göreve uygun gördüğü için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Bodrum Golf Kulübü Kaptanı olmak gerçekten önemli bir görev. Yaz boyunca diğer bütün kulüplerin de sorumluluğunu alıyorsunuz. Bu görevi adaletli bir şekilde yürütmeye çalışıyorum.

İlk hedefim; çocuk oyuncularımızla ilgili yeni projeler üretmek. Diğer kulüplerde olduğu gibi bizim kulübümüzde de pratik ile ilgili tüm dersler mevcut ama teori eğitiminde eksikliklerimiz olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımıza golfün dışında hayata karşı duruşlarını ve bakış açılarını değiştirmekle ilgili çabamız olması gerektiğine inanıyorum. Bu sebeple sahamızın bir kısmını bir teori dersliği haline getirmeyi planlıyoruz. Burada oluşturulacak simülasyonun dışında kulüp üyelerimizden bazıları, uzmanlıkları doğrultusunda küçük golfçülere yabancı dil, yoga ve benzeri dersler veriyor olacaklar. Tamamen gönüllü olarak yapılacak bu oluşum için destek verecek bütün üyelerimize şimdiden çok teşekkür ediyorum. Turnuvalar ile ilgili yoğunluğumuz azaldığında hedeflerimizin ilk sırasında bu dersliğimiz var. Bir de kısa vadedeki hedefimiz hava şartlarından dolayı yıpranan range’imizi en kısa sürede yenilemek istiyoruz.

Kaptanlık turnuvanızda dereceye giren oyunculara yurt dışında dil eğitimi hediye ettiniz. Biraz bundan bahsedebilir misiniz?

EF Dil Okullarıolarak turnuvada çocuklarımıza fayda sağlayacağını düşündüğümüz bu fırsatı bizlere hediye ettiler. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonraki kaptanlık turnuvalarında hep bu şekilde daha faydalı, daha geleceğe yönelik hediyelerle oyuncularımızın karşılarına çıkmak istiyoruz. Bu sene kaptanlık turnuvasına hazırlık için kısa bir süremiz vardı ama önümüzdeki sene için daha farklı şeyler yapmayı planlıyorum. Dediğim gibi temel hedefimiz, önceliğimiz her zaman çocuklar olacak.

Peki kulüpte eksik gördüğünüz, geliştirmek istediğiniz bir nokta var mı?

Bodrum Golf Kulübü çok ortaklı bir kurum ve kulübümüzün her şeyi ile ilgilenmeye çalışan bir müdürümüz var. Müdürümüz Caner Tuna’ya destek olmak amacıyla bir sosyal komite oluşturduk. Çünkü bu kadar işin altından Caner’in kalkmasını beklemenin ona haksızlık olacağını düşündük. Kendisine kulübe olan ilgisi ve çalışma çabası için ayrıca teşekkür ediyorum. Tamamen gönüllü olarak bir araya gelen bu sosyal komitede yeni fikirlerle kulübümüzün çok daha üretken, daha çok hizmet veren ve dostlarımızın daha iç içe olduğu bir kulüp olması için elimizden geleni yapacağız.

Bu komitede kimler var?

Komite Başkanımız Aynur Kutal, komite üyelerimiz Sevgi Turan, İclal Kayaoğlu, Nesteren Önür, Gaye Ünal.

İlk kaptanlık turnuvanıza ev sahipliği yaptınız. Turnuvaya olan ilgi nasıldı?

Turnuva çok güzel geçti. Bayrama denk gelmesine rağmen katılım oldukça yüksekti. 100’ün üstünde oyuncu sahada mücadele etti. Sanırım bayram sonrası olsaydı sahamız yetmeyecekti. Özellikle turnuva sonunda organize ettiğimiz gala yemeği ve turnuvanın geneli ile ilgili çok güzel geri dönüşler aldık. Bu olumlu değerlendirmelerde oyun komitemizin payı çok büyük. Turnuva ayağında gelemeyen, geciken veya saat değişikliği talep eden tüm oyuncuların taleplerini kimseyi incitmeden gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bu hassas çabalarından dolayı onlara da teşekkür etmek istiyorum. Kaptan olduktan sonra yapılması gereken her şeyi ekip çalışması şeklinde yürütmeye çalıştım, çalışacağım ve bu şekilde daha başarılı olacağımıza eminim.

Bodrum’da yaz dönemi oldukça yoğun geçiyor. Sponsorlu turnuvalar dışında dostluk turnuvaları veya gezi turnuvaları planlıyor musunuz?

Kulüp olarak geçtiğimiz yıllarda daha fazla dostluk turnuvalarında mücadele ederdik, sonrasında biraz geri planda kaldık. Bu yıl Bodrum Regnum Golf Sahası’ndaki 18 hole sahamız tamamlandıktan sonra daha fazla bu tarz turnuvalarda yer almayı planlıyoruz. Geçtiğimiz kış İstanbul Golf Kulübü ile bir dostluk maçı yaptık. Kış dönemi içinde İstanbul ve Ankara’daki olumsuz hava şartları sebebiyle diğer dost kulüplerle düzenlenen turnuvaları sahamızda daha çok göreceksiniz. Sayın Erdem Kıramer ile de Kemer Golf Kulübü ile kardeş kulüp olma konusunda mutabık kaldık. Bu yıl eminim ki en az 5-6 tane dostluk turnuvası düzenleyeceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Özellikle Fikret Başkanımıza, Öztürk Ailesine, sponsorlarımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum. Sponsorlarımız olmazsa turnuvalar gerçekleşmez ise kulüplerin ve sahaların işi zorlaşıyor maalesef. Ayrıca üyelerimizden de aylık ödemeleri konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Biz kulüp olarak elimizden geleni yapıyor, her şeyin dört dörtlük olması için özen gösteriyoruz. Bu nedenle üyelerimizin de aynı özeni, bu küçük katkılar için göstermesini bekliyoruz.

İsmail Erdoğan – Bodrum Golf Kulübü Kaptanı

Tags: