Röportajlar

“İyi Bir Golfçü, Bu Alanda İsmi Anılır Bir Sporcu Olmak İstiyorum”

Golfe yeni başlamasına rağmen birçok turnuvada gördüğümüz ve çeşitli başarılar elde etmiş bir isim Mehmet Aygün. Golf onun için spor olmanın ötesinde bir yaşam tarzı haline gelmiş. Şöyle ki haftada 30 saatini golf oynayarak geçirdiğini söylüyor. Golf hayatını ve yatırımlarını konuştuğumuz Titanic Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 

Mehmet Bey sizi tanıyabilir miyiz?
İş hayatıma yeme – içme sektöründe başladım. 1977 yılında Berlin’de ilk restoranımız olan Hasır Restoran’ı kardeşlerimle birlikte hizmete açtık. Aile işletmesi olarak açtığımız restoran çok kısa sürede büyük bir başarı elde etti ve kısa aralıklarla restoran sayımızı elbirliği ile 15’e çıkardık. Otelciliğe ise 1993 yılında İstanbul-Şişli’de bulunan 55 odalı bir otel ile başladık. 2003 yılında grubun ilk resort oteli, Antalya’da Türkiye’nin ilk konsept otellerinden Titanic Beach Lara’yı hizmete açtık. Titanic Hotels olarak şu anda toplam 13 otelimiz bulunuyor. Bunlardan 3’ü Antalya’da, 6’sı İstanbul’da, 3’ü Almanya – Berlin’de, 1’i ise Bodrum’da  hizmet veriyor. 2020’de de Hamburg’ta şehir oteli ve 2021’de Belek’te yine Golf & Resort konseptli otellerimiz hizmete girecek.

Golfün, hayatınızdaki yeri nedir?
Golf her şeyden önce antrenman ve konsantrasyon işi. Zamanımın büyük bölümünü sahada geçiriyorum. Ayrıca spor olmanın ötesinde, bir yaşam tarzı. Golf oynarken doğayla baş başa kalabiliyor aynı zamanda yürüyüş yapmış oluyorum. Golf oynayan dostlarım ve misafirlerimizle golf sahasında oldukça vakit geçiriyorum. Haftada 30 saatimi golf oynayarak geçirdiğimi söyleyebilirim. Bu sayede bol kalori kaybederken, formumu koruyorum.

Sizi Antalya’da gerçekleşen birçok turnuvada görüyoruz. Golf sporunda kendinizi nasıl görüyorsunuz?
Golfe gün geçtikçe daha da çok bağlandım. Özel dersler aldım. Yetenekli olduğumu görünce de hızlı ilerledim. Şu anda 20 handikap düzeyindeyim. Golfe gönül vermiş herkes gibi ben de iyi bir golfçü, bu alanda ismi anılır bir sporcu olmak istiyorum.

Mardan Palace bünyenize yeni katılan otellerden. Mardan’ın sizin için önemi nedir?
Titanic Hotels olarak hedef pazarlarımızda hatırı sayılır marka algısına sahibiz. Bu güçle yola çıkarak Mardan Palace’ı bünyemize kattık ve 25 milyon Euro’luk yenileme yatırımı yaptık. Zincir bir Türk markası olarak Mardan Palace’ı ülke turizmine yeniden kazandırdık. 1400 personele iş imkanı sağlıyoruz. Lüks saray konseptine sahip olan bu özel konsepti, hızla değişen ve yenilenen dünya turizm trendleri ile bütünleştirdik. Bu da bizi oldukça heyecanlandırıyor.

Bu yatırımın sizin için artıları nelerdir?
Titanic Mardan Palace gerek mimari gerekse konseptiyle Türkiye için çok değerli bir yatırım. Biz de Titanic Hotels olarak Titanic Mardan Palace’ı Türk turizmine tekrar kazandırdığımız için mutluyuz. Bu değerli ve eşsiz ürün ile birlikte Ortadoğu, Birleşik Devletler Topluluğu, Türki Cumhuriyetlerden en üst segment profildeki misafirlere ev sahipliğini yapmaktayız. Bu otelin Titanic markası ile hayata geçmesinden hedef kitlemiz de çok memnun. Bu feedback‘leri tüm misafirlerimizden almaktayız. Bizim için en önemli katma değer; Akdeniz Bölgesi’ndeki bu değerli yatırımı Türk turizmine kazandırmak oldu. Titanic Mardan Palace ile bölgede 1400 kişilik istihdam yaratık. Bununla birlikte hem iş ortaklarımız hem tedarikçilerimiz için de katkı sağladık.

Mehmet Aygün – Titanic Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Tags: