Röportajlar

“MBR Golf Turnuvası’nı Geleneksel Hale Getirmek İstiyoruz”

MBR Türkiye, ilk golf turnuvasına 19-20 Ekim tarihleri arasında Kemer Country Golf Kulübü’nde ev sahipliği yapıyor. Alıştığımızın dışında farklı bir formatta oynanacak olan turnuva üç gün sürecek. Turnuvada aynı zamanda “Gülmek güç verir” sloganıyla hastanelerde uzun süre tedavi gören çocukları gülümseten THEODORA Sevgi Doktorları’na destek olacaklar. Turnuva ile ilgili oldukça heyecanlı olan firmanın Satış Direktörü Neriman Erim ile bir araya geldik ve turnuvayı, markayı, golf hikayelerini dinledik.

Öncelikle golfü sormak istiyorum. Nasıl başladı golf hayatınız?
Golf ile eşim Cengiz Şahin sayesinde tanıştım. Kendisi 20 senedir, ben ise 4 senedir golf oynuyorum. Tatillerimizi genelde golf veya dalış özellikli seçiyoruz. Golf için gittiğimiz bir seyahatte eşim sahaya giderken beni de çağırdı. Orada Cebrail Hoca ile tanıştım ve ilk dersimi aldım. Sonrasında 4 günlük tatilimin tamamını golf oynayarak geçirdim. Şimdi aktif olarak golf oynuyorum ve katılabildiğim tüm turnuvalarda mücadele ediyorum.

Golf sizin için ne ifade ediyor?
Golf artık benim için yaşam tarzı. Golfsüz bir hayat düşünemiyorum. Eşim de, ben de çok keyif alarak golf oynuyoruz.

İş dünyasında güzel bir noktadasınız, golfü çok seviyorsunuz. Sizce iş dünyası ile golfün arasında bir bağ var mı?
Kesinlikle çok büyük bir bağ var aralarında. Golfte odaklanmak çok önemli. Her vuruşunuzu çok iyi düşünerek yapmalı, çok çalışmalısınız. İş hayatı da aynen öyle… İşinize odaklanmalı ve çok çalışmalısınız. Golften sonra iş hayatımda kendimi daha rahat hissediyorum. Daha sakinim. Çünkü golf sakinlik istiyor.

Önümüzdeki günlerde bir golf turnuvası düzenliyorsunuz. Bu fikir nasıl oluştu?
Eşimin her zaman hayaliydi bir golf turnuvası düzenlemek. Bu turnuvayı sadece bir kere düzenlemek değil geleneksel hale getirmek istiyoruz. Üç gün oynanan bir turnuva olacak. Birinci gün çocuklar, ikinci gün yetişkin oyuncular sahaya çıkacak; üçüncü gün ise master olacak. Yani bütün yıl boyunca kupa alan oyuncular davet ile üçüncü gün oynayacak.

“Gülmek güç verir”

Turnuvada oyuncuları neler bekliyor?
Çok sürprizlerimiz, ödüllerimiz olacak. Marka olarak farklı alanlarda aktif ve farklı çalışmalar yapıyoruz. Bu turnuvada da güzel bir sosyal sorumluluk projesini de sizinle tanıştırıp, farklı bir güzelliği de bu koldan desteklemek istiyoruz. “Gülmek güç verir” sloganıyla hem ciltlere hem de kalplere dokunup hastanelerde uzun süre tedavi gören çocukları gülümseten THEODORA Sevgi Doktorları’na destek projesini başlattık. MBR her alanda fark yaratan marka imajı ile yolunu güzelleştirip devam ediyor. Ayrıca www.benc.com.tr isimli web sitemizden de ve Göktürk mağazamızdaki dudak ürünlerimizin satışlarının belli bir oranı çocuklara gülümseme olarak dönecek. Biz MBR, MSB olarak dudakları güzelleştirdiğimiz ve iyileştirdiğimiz için bu ürünlerimiz ile bu özel projeyi başlatıyoruz.

Peki MBR’yi biraz dinlemek istiyoruz. MBR markası nedir?
MBR TURKEY şirketini eşim ile birlikte kurduk. Bununla beraber MBR, MSB ve 21 Trans Dermal olmak üzere aynı teknoloji ile çalışan üç markamız var. Marka olarak farklı alanlarda aktif çalışmalar yapıyoruz. Kendimizi tıbbın sınırlarındaki cilt bakım markası olarak tanımlıyoruz. MBR’nin açılımı Medical Beauty Research. Yani güzellik araştırması… Kozmetik sektöründe yer alıyoruz ama biz kendimizi kozmetik olarak tanımlamıyoruz.
MBR ile neler yapıyorsunuz?
Ciltleri iyileştiriyor, güzelleştiriyoruz. Yaş alan ama yaşlanmayan ciltlerle yaşlanmaya şans tanımıyoruz. Sektörde olan kozmetik markalarından daha farklı bir sistemle ilerliyoruz. Beklentiyi karşılayan tek markayız. Dünyada ilk olarak TÜV sertifikalı etken maddeleri kullanıyoruz.

“Herkes makyajsız gezmeyi hak eder”

Sektördeki diğer markalardan farkınız nedir peki?
Bizim amacımız; satış yapmaktan çok güzel, sağlıklı cilt ve mutlu müşteri edinmek. Herkes makyajsız gezmeyi hak eder. Bu büyük bir konfor ve MBR bu konforu tüm müşterilerine sunuyor.

Satış noktalarınız…
Web sitemizden, Brandroom, Sephora, Harvey Nichols, Beymen mağazalarından, Göktürk ve Trabzon Enstitüsü’nden ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Tags: