BannerGolf HaberTürkiye'de GolfTurnuvalar

Okul Sporları Gençler-Yıldızlar Türkiye Birinciliği Müsabakaları

Okul Sporları Gençler-Yıldızlar Türkiye Birinciliği Müsabakaları

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Silivri Belediyesi ve Türkiye Golf Federasyonu’nun işbirliği ile ilki gerçekleştirilen Okul Sporları Gençler-Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakaları TGF Silivri Golf Sahasında tamamlandı.

9 – 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada 9 ilden gençler kategorisinde 56, yıldızlar kategorisinde 77 sporcu sahaya çıktı.

İki gün süren turnuvanın sonunda Okul Sporları Finali Genç Kızlar A Kategorisini 66 toplam puanla Yıldız Mina Yıldırım, Genç Erkekler A Kategorisini 74 toplam puanla Mert Karabıyık, Genç Kızlar B Kategorisini 87 puanla Selen Sedar, Genç Erkekler B Kategorisini 57 puanla Baran Sarı, Yıldızlar A Kategorisi Kızlar Kategorisini 41 puanla Hazal Ulu, Yıldızlar A Kategorisi Erkekler Kategorisini 42 puanla Semih Engez, Yıldızlar B Kategorisi Kızlar Kategorisini 36 puanla Sena Çakır, Yıldızlar B Kategorisi Erkekler Kategorisini 44 puanla Ahmet Kodakoğlu birinci tamamladı.

Okul Sporları Gençler-Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarının final raundunun ardından dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Kazananlara madalyalarını, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Gültekin Örteş, Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Can Cihangir Turan, Silivri İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Meral Kaymak, Silivri Belediyesi Spor Koordinatörü Ahmet Uslu, Silivri Milli Eğitim İlçe Müdürü Zekeriya Artar, Silivri Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Gürkan Akbıyık, Türkiye Golf Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Birdal Alvaç, TGF Sportif Direktörü ve Milli Takım Başantrenörü Erol Şimşek, Golf İl Temsilcisi Hüsamettin Çelik verdi.

Genç Kızlar A Kategorisi
1- Yıldız Mina Yıldırım – 66 puan
2- Deniz Kaya – 65 puan
3- Yasemin Tatar – 65 puan
4- Sümeyye Nur Güller – 62 puan

Genç Erkekler A Kategorisi
1- Mert Karabıyık – 74 puan
2- Tunç Aslan – 67 puan
3- Fırat Genelioğlu – 66 puan
4- Efehan Alp – 62 puan

Genç Kızlar B Kategorisi
1- Selen Sedar – 87 puan
2- Hira Orhon – 72 puan
3- Hatice Serra Çakır – 66 puan
4- Selin Doğa Ölmez – 63 puan

Genç Erkekler B Kategorisi
1- Baran Sarı – 57 puan
2- Tolga Günerl – 55 puan
3- Umut Kaan Dindar – 48 puan
4- Fatih Eren Saraç – 45 puan

Yıldızlar A Kategorisi Kızlar Kategorisi
1- Hazal Ulu – 41 puan
2- Elif Naz Akıncı – 40 puan
3- Beren Çetin -39 puan
4- Zeynep Koç -38 puan

Yıldızlar A Kategorisi Erkekler Kategorisi
1- Semih Engez – 42 puan
2- Yasir Arda Özdemir – 42 puan
3- Beyaz Bulut – 40 puan
4- Can Ugutmen – 40 puan

Yıldızlar B Kategorisi Kızlar Kategorisi
1- Sena Çakır – 36 puan
2- Almira Mavi Köksalan – 35 puan
3- Ada Zorbozan – 34 puan
4- İnci Deliorman – 34 puan

Yıldızlar B Kategorisi Erkekler Kategorisi
1- Ahmet Kodakoğlu – 44 puan
2- Batın Biçeroğlu -42 puan
3- Ahmet Kuran – 42 puan
4- Kuzey Durmuş – 41 puan

Tags: