BannerGolf HaberTürkiye'de GolfTurnuvalar

OPET Dünya Kurumsal Golf Turnuvası 2023 Türkiye Finali

OPET’in ana sponsorluğunda gerçekleşen WCGC – World Corporate Golf Challenge 2023 Türkiye finalinde kazananlar belli oldu. 11-13 Ağustos tarihleri arasında Regnum Golf & Country Bodrum’da gerçekleşen turnuvayı birincilikle tamamlayan Regnum Takımı, 02-06 Ekim 2023 tarihlerinde Kanarya Adaları’nın en büyüğü olan, golf sahalarıyla ünlü Tenerife’de yapılacak dünya finalinde ülkemizi temsil edecek. 

Akaryakıt dağıtım sektörünün en sevilen ve güçlü markası OPET, spora desteğini sürdürüyor. OPET’in ana sponsorluğunu üstlendiği World Corporate Golf Challenge Türkiye 2023 finali, 11-13 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Regnum Golf & Country Club’da gerçekleşti. Matrix Travel organizatörlüğünde bu yıl 11’inci kez düzenlenen ve 30 takımın mücadele ettiği WCGC 2023’te bu yılın kazananı Mevlüt Çavuşoğlu ve Mustafa Mazman’dan oluşan Regnum Takımı oldu. Mevlüt Çavuşoğlu ile Mustafa Mazman ikilisi, toplamda 163 puan alarak turnuvayı birincilikle tamamladı. Türkiye finalinin şampiyonu Regnum Takımı 02-06 Ekim 2023 tarihleri arasında Kanarya Adaları’nda yapılacak WCGC Dünya Finali’nde ülkemizi temsil edecek.

Mehmet Aygün ile Şehmus Işık’ın temsil ettiği Cullinan Hotels takımı 151 puanla ikinci sırada yer alırken, Turgay Akbal ile Serdar Dağıstan’ın oluşturduğu Akbal İç Mimarlık takımı ise 150 puanla üçüncü sıraya yerleşti. Kazanan takımların ödülleri, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk tarafından verildi.

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, ödül töreninde yaptığı konuşmada World Corporate Golf Challenge’ın 34 ülkede düzenlenen turnuvalarının Türkiye ayağına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu: “Ulusal turnuvaların kazanan takımları, ülkelerini temsilen dünya finaline katılarak benzersiz bir deneyim ve iş ilişkileri fırsatı kazanıyor. Turnuvanın Kanarya Adaları’ndaki finaline katılacak ve ülkemizi temsil edecek takımımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

Organizasyon kapsamında fizyoterapi ve kişisel gelişim hizmetleri ile engelli bireylerin bağımsız olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten Bodrum Sağlık Vakfı’na turnuvaya katılan her şirket adına bağışta bulunuldu.

Şirketler için uluslararası arenada temsil şansı

1993’ten beri yaklaşık 1 milyon golfçünün katıldığı ve 2013 yılından beri Türkiye’de düzenlenen dünyanın en geniş katılımlı kurumsal golf turnuvası olan World Corporate Golf Challenge (WCGC), iş dünyası ve golf sektörünü bir araya getirerek uluslararası arenada şirketleri temsil etme fırsatı sunuyor. 2015 itibarıyla 34 ülkede gerçekleştirilen ve her yıl kazanan takımları Dünya Finali’nde buluşturan turnuvanın Türkiye finallerinin ana sponsorluğunu 2015 yılından bu yana OPET üstleniyor.

Dereceye Girenler;

Birinci Takım: Regnum / Mevlüt Çavuşoğlu – Mustafa Mazman

İkinci Takım: Cullinan Hotels / Mehmet Aygün – Şehmus Işık

Üçüncü Takım: Akbal İç Mimarlık / Turgay Akbal – Serdar Dağıstan

Longest Drive Kadınlar: Beyhan Benardete

Longest Drive Erkekler: Şehmus Işık

Nearest to Pin: Başak Ünal

Tags: