BannerGolf HaberRöportajlarTürkiye'de Golf

Öztürk Ailesinden Bir Golf Yatırımı Daha

Öztürk Ailesinden Bir Golf Yatırımı Daha

Öztürk Ailesi golfe olan sevgilerini, Öztürk Group adı altında golf yatırımları ile büyütmeye devam ediyor. Antalya ve Bodrum’dan sonra Ankara’ya 18 delikli uluslararası bir golf sahası daha kazandıran Nurten-Fikret Öztürk çifti ile Ankara’da bir araya geldik.

Bu yıl Türkiye Golf Federasyonu tarafından ilk kez gerçekleştirilen TGF Kulüpler arası Golf Turu 3. Ayak Oyunları Ankara’nın yeni sahası Regnum Golf Country Ankara’da gerçekleşti. Biz de sahanın kurucuları Öztürk Group Kurucusu Fikret Öztürk ve eşi Öztürk Group Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk ile saha hakkında konuştuk. Öztürk Group Kurucusu Fikret Öztürk; “Ankara için bu sahanın olması büyük bir kazançtır. Başkentte 18 delikli uluslararası bir golf sahasının olması o şehrin tercih nedeni olmasını sağlar. Özellikle bu açıdan çok önemli burası. Bir golf sahasının oturması yani sahanın saha olması için yapımının üzerinden en az 4-5 sene geçmesi gerek. Regnum Golf Country Ankara her gün biraz daha oturuyor, daha iyiye gidiyor. Biz de bu durumdan son derece mutluyuz” diyor.

“Golfü sevdiğimiz için, elimizden geldiği kadar golfün gelişmesi adına her türlü destek olmaya çalışıyoruz, bundan sonrasında da imkanlar ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz. Biz de golfçü olduğumuzdan biliyoruz ki; golf iyi bir spor ve desteklenmesi gerek” diyerek sözlerine devam ediyor.

Öztürk Group Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk ise; “Heyecanlıyız! Ben, her golf yatırımı ülke için bir kazanç diye düşünüyorum. Golf severler için burada oynamak bir avantaj. Oyunculara baktığımızda hepsinin saha ile ilgili geri dönüşleri son derece olumlu. Biz burada, 2016 yılında golf sahası yapmaya karar verdiğimizde; bu kadar güzel olacağını, bu kadar talep göreceğini tahmin etmemiştik. Ama saha ortaya çıktıkça, 2020 yılında yapılan ilk turnuvalar ile beraber güzel geri dönüşler aldıkça daha da heyecanlandık. Saha her geçen gün daha da güzel oluyor. Biz bir ihtiyacı karşıladığımızı düşünüyoruz. Hayırlı olsun ülkemize” diyor.

Ankara Regnum Golf Country Sahası özellikle Türk oyuncular için biraz farklı. Saha, links karakteristiğinde. Alışılagelmişin dışında sahada pek ağaç yok. Oyuncular sahanın bozkır havasının yanı sıra, kendine has bir karakteristiği olduğunda hem fikir. Konu hakkında fikrini sorduğumuz Fikret Öztürk; “Tüm sahalarımız aynı kişi tarafından dizayn edildi. Burası link saha karakterinde. Buraya benzer sahaların örneklerini dünyada çok fazla görüyoruz. Dünyada bazı golf sahaları ağaçlar içindedir, bazılarında da hiç ağaç yoktur. Bozkırda da, vahada da oynanır bu oyun. Bu sahanın karakteristiği bu. Değişik bir karakter tabi. Dışardan zor gibi görünüyor ama oynandıkça keyif alınıyor ve sahanın güzelliği görülüyor. 1-2 sene sonra sahanın oturması ile her şey daha da güzel olacak” diyor.

Tags: