Podcast

Podcast 24- Christine Şenol

Begüm’le Golf Sohbetleri podcast serisinin bu bölümünde konuğumuz amatör golf oyuncusu Christine Şenol.
Şenol, gözlerinin içi gülen, neşeli, cıvıl cıvıl bir kadın. 58 yaşında golfe başlamış. Şu an 76 yaşında. Ama yaş dediğimiz sadece bir rakamdan ibarettirin canlı bir kanıtı o. Halen bir fiil çalışıyor, golf seyahatlerine çıkıyor, dalış yapıyor, fotoğraf çekiyor.
Şu an tekstil işi ile uğraşıyor ama asıl işi turizm. Sheraton Oteli’nin açılışı için Türkiye’ye gelmiş, aşk için de buraya yerleşmiş.
Golften yıllarca uzak kalmış, çünkü ukala, snop bir spor olarak görmüş. Keşke ama keşke çok önce başlayabilseydim diyor. Golfü meditasyon olarak görüyor ve hayatını golfe göre şekillendiriyor.
Şenol, her şeyin ötesinde tek başına hiç bilmediği bir ülkede yaşayan, çalışan, üreten bir kadın. Ve diyor ki, kendini bırakmamak, hobi sahibi olmak, sosyal olmak, affetmek, her şeyi – her yapılanı çok ciddiye almamak, toleranslı olmak çok önemli! Bir gün hepimiz öleceğiz, arkama baktığımda yaptığım hiçbir şeyden pişman olmadım. Her şeyin en iyisini yaptım, kimseye bilerek zarar vermedim diyebilmek çok çok önemli diyor!
Podcast yayınını dinlemek için tıklayınız.
Tags: