Podcast

Podcast 32- Adnan Salmanlı

Begüm’le Golf Sohbetleri podcast serisinin bu bölümünde konuğumuz Türkiye’nin ilk golf milli sporcularından Adnan Salmanlı. Salmanlı, şu an Moda Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi ve Bahçeşehir Golf Kulübü’nün golf direktörlüğünü yürütüyor. O aynı zamanda Yıldırım Demirören, Kaya Çilingiroğlu, Beyhan Benardete, Rana Esen, Murat Karaduman, Ahmet Ağaoğlu, Fikret Öztürk ve Şener Şen gibi isimlerin ilk golf hocaları arasında.

Şu an olimpiyatlara aday gösterilen bir öğrencisi var ve hedefi 16 yaş altında bir dünya şampiyonu çıkartmak!

Silivri golf projesi nasıl ortaya çıktı, Türkiye Golf Federasyonu ile yürütülen doğu illeri sosyal sorumluluk projesi nasıl ilerledi, Bolluca Çocuk Köyü, İşitme Engelliler golf egitimi gibi golf ile ilgili yapılan sosyal sorumluluk projeleri nelerdi, neler yapıldı…

Adnan Salmanlı, yıllarca Federasyondan bir bedel almaksızın Türkiye için bugün çok başarılı dediğimiz isimlerin yetişmesinde büyük katkılar sağlamış. Federasyon çalışmaları sırasında iki Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra, Türk Milli takımının da ilk 20’ye girmesi var. Başkalarının hayallerini biz yaşadık diyor. Başarının sırrı olarak da kendine inanmayı gösteriyor.

Okulda ders seçmelerinde öğretmeninin yönlendirmesi il golf le tanışan Salmanlı, Akdeniz oyunlarında ülkeyi temsil eden sporcuların 60 yaşına yakın sporcular olduğunu görünce sporcu yetiştirmek için profesyonelliği bırakıp, antrenörlüğe başlamış. “Ülke golfüne kattıklarımdan dolayı kendimle gurur duyuyorum” diyor. Bir çocuğun madalya alırken ki yüz ifadesi ise onu en mutlu eden şey!

Golf ona göre, insana insan gibi değer verilen tek spor.

Salmanlı, golf ince, zarif ve çok disiplinli bir spordur; diğer taraftan da ince zarif ve disiplinli bir spor değildir! diyor.

Bu yayın çok fazla umut kokan, çok emek içeren, oldukça keyifli bir yayın oldu.

Podcast yayınını dinlemek için tıklayınız.

Tags: