Podcast

Podcast 34- Nurten Öztürk

Begüm’le Golf Sohbetleri podcast yayını devam ediyor. Yeni sezonun ilk bölümünde konuğumuz Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk. Öztürk, kendini “Köy Enstitüsü mezunu bir öğretmenin çocuğu, ülkesini çok seven, Atatürk ilkelerine bağlı, Atatürk’ün kadınlara verdiği hakları takdirle karşılayan ve önümüze açtığı o güzel yolda yürümeye çalışan bir öğretmen” olarak tanımlıyor.

“Bana göre işin büyüğü, küçüğü yoktur; bu iş benimse hakkıyla kotarmaya çalışırım” diyor.

Nurten Öztürk, yaşın- yaş almanın sadece rakamlardan ibaret olduğunun çok güzel bir örneği. O; çalışan, üreten, sosyal sorumluluk projeleri ile elini taşın altına koyan, gözleri ateş parçası, hayatın her alanında ben de varım diyen bir kadın!

Babasının “ışık ol kızım” sözünü dinleyerek öğretmenlik mesleğini seçmiş, sonrasında iş hayatına eşinin destek istemesiyle farklı bir iş kolunda devam etmiş. Ama ne yaparsam yapayım ben hep öğretmen kaldım diyor. Para bir şekilde kazanılır, ben asıl kazandığımız para ile topluma nasıl fayda sağlayabilirim diye düşünüp, sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışmaya başlamış. Önce Tüm Türkiye’de bir dönüşüm sağlayan “Temiz Tuvalet Projesi”, ardından Çanakkale- Tarihe Saygı, sonrasında Örnek Köyler ve şimdi de yangın sonrası köylerin rehabilite edilmesi çalışmaları…

“Bana bakmakla görmek arasındaki farklı öğretti” dediği fotoğrafçılık sevdası, şiirleri…TOBB Kadın Kolları çalışmaları… Golf… O kadar çok konu var ki konuştuğumuz…

Bu kadar çok şeye yetişebilmenin sırrını sorduğumda “çok çalışmak” dedi. Ona göre planlı olunca, zamanı iyi kullanıp, öncelikleri doğru belirleyince; yetişilemeyecek herhangi bir şey yok!

Öztürk ailesi Türkiye’de 4 golf sahası sahibi ve bir golf sahasının büyük hissedarı. Golfe katkıları yadsınamaz. “Golf, bizim için gönül işi” diyor Nurten Öztürk!

Ve ekliyor. Golf; güzel bir sağlık sporudur, yalnız belirli bir zümrenin yaptığı bir spor değildir, olmamalıdır!”

Şiir gibi bir söyleşi oldu efendim, dinleyiniz!

Podcast yayınını dinlemek için tıklayınız.

Tags: