Podcast

Podcast 37- Serkan Kandemir

Podcast 37- Serkan Kandemir

Begüm’le Golf Sohbetleri podcast yayınının bu bölümünde konuğumuz Ankara Golf Kulübü Sahası Head GreenKeeper’ı ve amatör golf oyuncusu Serkan Kandemir.

Kandemir, golf ile 14-15 yaşlarındayken tanışmış. GreenKeeper’lığa golfe merakı sayesinde başlamış. Birçok eğitimden geçerek çekirdekten yetiştim diyor ve ekliyor; iyi bir GreenKeper olmak için bir golf oyuncusu olmak gerek!

GreenKeeper ne iş yapar derseniz; saha ile ilgili tüm sorumluluk onlara aittir. Saha bakımları, sahanın turnuvalara hazırlanması, oyunun zorluk derecesinin yani pin pozisyonlarının ayarlanması vb.

Dünyadaki tüm GreenKeeper’ların birbirlerini gördükleri bir sistem olduğunu, istedikleri takdirde extra bir eğitim almadan Dünya’nın herhangi bir yerinde çalışabileceklerini biliyor muydunuz? Ya Türkiye’deki GreenKeeper’ların kendi içlerinde kurdukları bir iletişim sistemi ile sorunlarını birbirleriyle paylaştıklarını ve birbirlerine destek olduklarını?

Kandemir’in golf oyuncularına bir mesajı var. Kandemir: “Divotların sahada oluşturdukları iz o an düzeltilirse, saha kendini 24 saatte; düzeltilmez ise 2-3 haftada ancak toparlıyor. Bu sebeple golf oyuncuları sahada oluşturdukları divot izlerini mutlaka düzeltmeli!”

Kandemir; “golf güzel bir spor, benim için bir yaşam biçimi oldu” diyor.

Turnuva hazırlık süreçleri nelerdir, saha bakımı neleri kapsar, pin pozisyonları nasıl ayarlanır, buggyler sahada nereye kadar gidebilir? Hepsi bu yayında!

Podcast yayınını dinlemek için tıklayınız. 

Tags: