BannerGolf HaberTürkiye'de GolfTurnuvalar

TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 3. Ayak A Kategorisi 

Türkiye Golf Federasyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun 3. Ayak A Kategorisi oyunları, 8-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Regnum Golf Country Ankara’da oynandı.

İki günlük zorlu mücadelenin sonunda İstanbul Golf Kulübü takımı toplamda 887 net skorla birinci, Ankara Golf Kulübü takımı toplamda 892 net skorla ikinci Regnum Golf & Country Club Ankara takımı 903 net skorla üçüncü sırada turnuvayı tamamladı. 

TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 3. Ayak A Kategorisi müsabakalarında Ankara Golf Kulübü, Regnum Golf & Country Club Ankara, Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Taurus Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, Cullinan Golf Kulübü’nden  9 takım- 71 oyuncu sahaya çıktı.

Tur’un üçüncü ayağının ilk günü olumsuz hava koşulları ve yıldırım tehlikesi nedeniyle ertelendi. İkinci günün sabahında ilk raund müsabakaları tamamlandı. Oyuncular daha sonra ikinci raund için sahaya çıktı. 

Ayrıca, Ataşehir Golf Kulübü sporcularından Cumhur Ersin, 4. Çukurda yaptığı vuruşla “Hole in one” yaptı. 

Toplam dört ayak olan müsabakaların ardından puanlar toplanacak ve bir genel klasman tablosu oluşturulacak. Son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan takım Tur Şampiyonu olacak.

TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 4. ayak A kategorisi müsabakaları 7-8 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da bulunan TGF Silivri Golf Sahasında oynanacak.

Tags: