BannerGolf HaberTürkiye'de Golf

Türkiye Golf Federasyonu’nda Görev Değişikliği

Türkiye Golf Federasyonu’nda Görev Değişikliği

Türkiye Golf Federasyonunda görev değişikliğine gidildi. Federasyonda yeni başantrenör Keith Coveney oldu. Ay başında görevine başlayan Coveney, 1969 İrlanda doğumlu. 

Almanya Golf Birliği’nde C lisansı olan Keith Coveney, Almanya PGA’ de G2 seviye, İngiltere ve İrlanda’da A-A Golf profesyoneli, Titleist Performans Enstitüsü (TPI)’nde 3. seviye golf biyomekanisti, 3. seviye golf eğitmenliği, 3. seviye golf junior antrenörlüğü, 3. seviye golf fitness eğitmenliği, Harold Swash Putting Okulu’na akredite 2. seviye eğitmeni, AMM3D sertifikalı, en yüksek seviye olan Level 1’e sahip.

Dublin Teknik Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği mezunu olan Coveney, eğitim hayatında olduğu gibi sporculuk ve antrenörlük hayatında da bilimsel bilgilere ve modern teknik yöntemlerine önem veriyor. Koçluğunda biyomekanik değerlendirme seçeneklerine sahip 3D Fluid Swing ve Trackman analiz sistemlerinden; genç ve rekabetçi sporlarda “uzun vadeli gelişime” kadar golfün geleneksel değerleri doğrultusunda yenilikçi teknikler ve yöntemler kullanıyor.

Keith Coveney, Mannheim-Viernheim Golf Kulübü ve St. Leon Rot’ta çalıştıktan sonra, Frankfurt Golf Kulübü’nde golf profesyoneli, genç takım antrenörü ve erkek takımının yardımcı antrenörü olarak görev almış. Ayrıca performans alanından bazı oyuncularla ilgilenip ve eyalet dernekleri ile diğer golf kulüpleri için 3D Fluid Swing uzmanı olarak çalışmış. 

Koç Keith Coveney; “Küçük yaştaki golfçülerde amacım oyuncuları geliştirmek. Ayrıca bir antrenör olarak, benden daha bağımsız hale gelmelerini, bağımsız antrenman yapmayı, sporları ve yaşamları için sorumluluk almayı öğrenmelerini sağlamak” diyor.

Tags: