BannerGolf HaberTürkiye'de Golf

Türkiye Golf Federasyonu’ndan Yeni Turnuva

Türkiye Golf Federasyonu’ndan Yeni Turnuva

Türkiye Golf Federasyonu, golf kulüpleri arasında sportif rekabet ortamının sağlanması, kulüp üyesi sporcuların takım olarak yüksek standartlı yarışma koşullarında yarışmalarının sağlanması ve golf camiasındaki dostlukların pekiştirilmesi amacıyla 2022 faaliyet takvimine yeni bir turnuva ekledi.

Limak Ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek ve TGF tarafından ilk defa organize edilecek TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu, toplamda 4 ayaktan oluşacak.

Yarın başlayacak olan ve iki gün sürecek olan TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 1. Ayak müsabakası Bodrum Regnum Golf Country’de gerçekleştirilecek. Turnuva kapsamında Süper Tur’da 7, 1. Tur’da 11 kulüpten, toplamda 18 takımın bulunacağı turnuvada 144 oyuncu sahaya çıkacak.

Ankara, Bodrum, İstanbul, Ankara Carya, Kemer, Klassis, Taurus, 19 Mayıs Samsun, Ataşehir, İzmir ve Kuşadası Golf Kulüplerinin katılacağı organizasyon, Süper Tur ve 1. Tur olarak iki farklı kategoride düzenlenecek.

Süper Tur kategorisinde oynayacak oyuncuların en yüksek handikapı 12,4; 1. Tur kategorisinde oynayacak oyuncularınsa en yüksek handikapı 36,0 olacak.

Oynanan ayaklar sonunda puanlar toplanacak ve bir genel klasman tablosu oluşturulacak. Son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan takım tur şampiyonu olacak.

Tags: