Golf HaberTürkiye'de Golf

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Oldu

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Oldu

TGF – Türkiye Golf Federasyonu’nun yeni başkanı Yıldırım Demirören oldu. Bugün Ankara’da gerçekleştirilen TGF 5. Olağan Genel Kurulu ve 8. Mali Genel Kurulu’nda Yıldırım Demirören’in tek aday olarak katıldığı başkanlık seçiminde Demirören, Türkiye Golf Federasyonu yeni başkanı oldu.

Genel Kurulda söz alan Geçmiş Dönem Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “21 senedir bu görevi sürdürmekteyim. Ülke sporunda pandemi nedeniyle hiç beklemediğimiz, alışık olmadığımız bir süreç yaşadık. Olimpiyatların ertelenmesiyle görev sürelerimiz de uzamış oldu. 21 sene insan hayatında çok uzun bir süre. Bu kadar uzun zaman bir görevde kalmak, özellikle ülkemizdeki spor yapısı dikkate alındığında pek mümkün gibi görünmemesine rağmen, golf gibi son derece etik spor ahlakına sahip olimpik ruhu taşıyan bu camiada, bu süre göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bu süreçte sıkıntıyla karşılaşmadık dersem herhalde abartmamış olurum. Golf camiasındaki herkes bu görevi 21 sene yapabilmemde bana çok yardımcı oldu. 2000 yılından bugüne kadar bu görevi omuzlarımızda taşıdıysak camianın bunda payı fazla. Hiçbir yönetimin camia desteği olmadan süreci başarıyla yönetmesi mümkün değildir. Yıldırım Demirören ve arkadaşları bu hizmet yarışını sürdüreceklerdir’ dedi.

Kurulda bir konuşma yapan Türkiye Golf Federasyonu yeni başkanı Yıldırım Demirören; “En büyük hedefimiz olimpiyatlarda yarışan, madalya için mücadele eden sporcular yetiştirmek, güzel Türkiye’mizi ve golfümüzü dünyaya tanıtmak” dedi. Gençlere golfü sevdirmek için yola çıktıklarını belirten Yeni Başkan Demirören, ‘’İddialıyız ve bir o kadar da umutluyuz. İddialıyız, çünkü biz sporun içinden geliyoruz. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım sorunları biliyoruz. Tesisleşmeden, alt yapıya; antrenör eğitiminden, organizasyona tüm projelerimiz hazır. Kısa ve uzun vadede hepsini hayata geçireceğiz. Umutluyuz çünkü; büyük golf ailesinin desteğinin arkamızda olduğunu iyi biliyoruz. Bizleri seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetimine teşekkür ederim. Zor bir yola çıktık ama aşılmayacak bir yol değil. Sorunları biliyoruz ve hep birlikte çözeceğiz’’ dedi.

TGF Yeni Başkanı Yıldırım Demirören, Geçmiş Dönem Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na bir teşekkür plaketi verdi.

TGF’nın Yeni Dönem Başkanı Yıldırım Demirören’in Yönetim Kurulu listesinde; Mehmet Dora, Mehmet Ziylan, İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Ali Özdoğan, Murat Karaduman, İlker Erdoğan, Recep Turan, Mustafa Cihad Arslan, Yasin Akkanat, Gürkan Demirkesen, Ali Köse, Atilla Hasan Akıncı, Abdullah Hazar ve Orhan Hallik yer alıyor.

Yedek üyeler ise; Serhat Soysal, Alaattin Aykaç, Mete Düren, Serra Tokar, Bülent Ciritçi, İsmail Erdoğan, Kadir Koçak, Cahit Şahin, Kerem Metin, Adem Karataş, Ali Nuri Türker, Mustafa Sarıoğlu, Cüneyt Sapmaz ve Murat Gazioğlu bulunuyor.

Tags: