BannerGolf HaberTürkiye'de GolfTurnuvalar

Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu Kazananı Kemer Golf Kulübü

Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu Kazananı Kemer Golf Kulübü

Limak ana sponsorluğunda gerçekleştirilen TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun ikinci ayağı Silivri Golf Sahasında tamamlandı.

18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşen TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 2. Ayak müsabakasında, Süper Tur’da 7, 1. Tur’da 11 kulüpten, toplamda 18 takım – 144 oyuncu sahaya çıktı.

2.Ayak müsabakasının final raundunun sonunda Süper Tur’da Kemer Golf Kulübü takımı toplamda 904 net skorla, 1. Tur müsabakalarının final raundunun sonunda ise Klassis Golf Kulübü takımı toplamda 395 stableford skorla birinci oldu.

Ankara, Bodrum, İstanbul, Ankara Karya, Kemer, Klassis, Tauros, 19 Mayıs Samsun, Ataşehir, İzmir ve Kuşadası Golf Kulüplerinin katıldığı turnuva, Süper Tur ve 1. Tur olarak iki farklı kategoride düzenlendi.

Oynanan turnuvanın formatına göre, her takım 8 kişi olacak ve 8 kişiden en iyi 6 skor yapan oyuncuların skorlarının toplamı takımın sıralamasını belirleyecek. Hem Süper Tur’da hem de 1. Tur’da oynanan iki gün sonunda, sıralamada yer alan son takım 2 puan alacak ve her bir üst sıradaki takımlar, sıralama yükseldikçe ilave 2 puan eklenerek yapılacak puanlama sistemi kullanılacak.

Bu puanlama sistemine göre TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 2. Ayak müsabakasının final raundunun sonunda Süper Tur’da Kemer Golf Kulübü takımı toplamda 904 net skorla birinci olarak 14 puanın, İstanbul Golf Kulübü takımı toplamda 910 net skorla ikinci olarak 12 puanın, Ankara Karya Golf Kulübü takımı toplamda 925 net skorla üçüncü olarak 10 puanın sahibi oldu.

1. Tur müsabakalarının final raundunun sonunda ise Klassis Golf Kulübü takımı toplamda 395 stableford skorla birinci olarak 22 puanla ilk sırayı aldı. Ataşehir Golf Kulübü takımı toplamda 386 stableford skorla ikinci olarak 20 puanın, Bodrum Golf Kulübü takımı toplamda 373 stableford skorla üçüncü olarak 18 puanın sahibi oldu.

Oynanan tüm ayaklar sonunda puanlar toplanacak ve bir genel klasman tablosu oluşturulacak. Son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan takım Tur Şampiyonu olacak.

TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun 3. Ayak Müsabakası, 23-24 Temmuz 2022’de Ankara’da bulunan Ankara Karya Golf Kulübü Sahasında düzenlenecek.

Tags: