Röportajlar

“Türkiye’deki Golf Kulüplerinin Arasında Yerimizi Alacağız”

Henüz çok yeni bir kulüp ve saha olmasına rağmen İstanbullu oyuncular tarafından çok sevilen bir yer oldu Ataşehir Golf Kulübü. Beginner Cup serisi ile 100’ye yakın oyuncuyu golf ile tanıştıran Ataşehir Golf Kulübü’nün son durumunu kulübün golf direktörü Selahattin Özdoğan’dan dinledik.

Yaklaşık bir sene önce Ataşehir Golf Sahası’nı sizden dinlemiştik. Geçtiğimiz bu bir yılda neler değişti?

Sahamız dediğiniz gibi henüz çok yeni. Saha 15 ay önce çimlendi ve çimlendikten dört ay sonra sahada golf oynamaya başladık. Range ve greenlerimiz daha profesyonel hale gelecek. Buradaki kadromuz çok iyi. Greenkeeper, proshop ve kafedeki ekiplerimiz ile harika bir uyum yakaladık. Çok yeni oyuncularımız oldu. Çocukların ilgisi çok hoşumuza gidiyor. 6-15 yaş arası yaklaşık 70 çocuk oyuncumuz var.

Beginner Cup serisi ile 100’e yakın yeni oyuncu katıldı. Bu fikir nasıl oluştu?

Fikir Deha Şener hocamızın. Daha önce handikap sahibi oyunculara yönelik turnuvalar yapılıyordu. Biz de yeni başlayan ve eğitim alan öğrencilerimizin turnuva deneyimi kazanması, golf kurallarını öğrenmesi amacıyla Beginner Cup Serisi’ne başladık. Turnuva herkes tarafından çok sevildi ve ilgi gördü. Geçtiğimiz ay 4. turnuvamıza ev sahipliği yaptık ve en az 60 oyuncuyu ağırladık. En son turnuvamıza ise 80 oyuncu katıldı. Biz bu ilgiden gerçekten çok memnunuz. Bu nedenle son turnuvamızda bir yenilik yaptık ve handikap sahibi oyunculara ayrı bir kategori açarak turnuvaya dahil ettik.

Bu seri nereye doğru gidiyor? Hedefiniz nedir?

Hedefimiz ne kadar yeni başlayan oyuncu olursa onlar handikap alana kadar devam etmek.

Aynı zamanda okullardan öğrenciler ile de bir araya geliyorsunuz. Bu projenin son durumundan bahsedilir misiniz?

Aslında bu bir proje olarak başlamadı, tamamen kendi kendine gelişti. Çeşitli okulların yöneticileri ve eğitmenleri bizlerle iletişime geçtiler. Biz onlara sadece ücretsiz golf ile tanışma programları ayarladık. Bu bir proje haline geldiyse ve dışarıdan bakınca öyle gözüküyorsa çok teşekkür ederim.

Kulüp olarak takım oluşturmayı ve turnuvalara katılmayı düşünüyor musunuz?

Tabi ki… Öncelikle Ataşehir Golf Derneği’ni kuracağız ve bu derneğin üyeleri olarak Türkiye’deki golf kulüplerinin arasında biz de yerimizi alacağız.

Eklemek istedikleriniz…

Daha çok golf oynayın… Temiz hava ve doğa… Gelin hep beraber burada bu tutkuyu paylaşalım. Ataşehir Golf Kulübü bir senelik bir spor kompleksi ve yeni kaptanımız Cüneyt Sapmaz oldu. Cüneyt’in adını golf sahalarında çok duyacaksınız. Bütün turnuvalara çok iyi hazırlanıyor ve golfü çok sevdi.

Selahattin Özdoğan – Ataşehir Golf Kulübü Direktörü