BannerGolf HaberTürkiye'de Golf

Ankara Sanayi Odası’ndan Golfe Destek

Ankara Sanayi Odası’ndan Golfe Destek

OSB’lerin ilk golf tesisi, Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçti.

ASO-Ankara Sanayi Odası 1. OSB- Organize Sanayi Bölgesi, firmaların yaşam kalitesine katkı sağlayan yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda ASO 1.OSB içinde yer alan sosyal tesislerinde yapımı tamamlanan ve Türkiye’de Organize Sanayi Bölgelerinde bir ilk olan golf range ve putting green alanı yapılarak işletmelerin kullanımına sunuldu.

28 Temmuz Perşembe günü düzenlenen açılış törenine ASO Başkan Niyazi Akdaş, ASO Başkan Vekili ve Ankara Golf Kulübü Başkanı Mustafa Bozkurt, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, ASO Md. Yrd. Kamil Sunal ve çok sayıda sanayici katıldı.

Törende konuşma yapan ASO Başkanı Akdaş, merkezden başta sanayiciler olmak üzere, bölgedeki tüm çalışanların yararlanacağını belirtti. ASO 1.OSB’nin üretimin yanı sıra, temiz ve yeşil çevre anlayışının özgün örnekleri ile de öne çıktığını belirten Akdaş, “2012 yılında Türkiye’nin en temiz ve çevreci organize sanayi bölgesi, 2015 yılında çevreci tesis ödülüne layık görülen ASO 1.OSB; yeşil alanları, elma bahçeleri ve ceviz ağaçları ile doğal denge ve temiz çevreyi yaşatarak sanayi üretimini gerçekleştiriyor. Üretimin yanı sıra gerçekleştirdiğimiz sosyal etkinliklerle de fark yaratmaya devam ediyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz golf tesisi, Türkiye’de OSB’ler içerisinde bir ilk olacak. ASO 1.OSB’ye ayrı bir değer katacak golf tesisi aynı zamanda çalışanlarımızın aktivitesinin gelişmesinde de büyük rol oynayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, bölgemizde yaşayan herkesi sosyal tesislerimize davet ediyoruz” dedi.

Golf tesisinde mini driving range, putting green, chip&pitch green ve bunker alanları yer almaktadır.

Tags: