BannerDünyada GolfGolf Haber

Czech Disabled Golf Masters’da Şampiyon Mehmet Kazan

Czech Disabled Golf Masters’da Şampiyon Mehmet Kazan

EDGA (Avrupa Engelliler Golf Birliği) ‘nın organize ettiği Czech Disabled Golf Masters 2022, 22-23 Haziran tarihlerinde Çekya’nın başkenti Prag’da yapıldı.

Golf Resort Black Bridge’de düzenlenen müsabakada Çekya, Slovakya, Belçika, Hollanda, Danimarka, Almanya, İtalya, Slovenya, Avusturya, Dominik Cumhuriyeti ve ülkemizden toplam 67 sporcu sahaya çıktı.

Organizasyonda, TGF Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Birdal Alvaç önderliğinde; ülkemizi, Engelli Golf Milli takımı sporcularımızdan Ahmet Özyazıcı ve Mehmet Kazan temsil etti.

Oynanan müsabakaların final raundunun sonunda Milli golfçülerimizden Mehmet Kazan, mücadele ettiği gross strokeplay 1 kategorisinde toplamda 147 (+1) gross skor oynadı. Hollandalı golfçü Daphne Van Houten ile tekrarlanan beşinci play off sonunda Mehmet Kazan, Czech Disabled Golf Masters 2022’nin şampiyonu oldu.

Kazan, mücadele ettiği nett strokeplay 1 kategorisinde toplamda 143 net skorla oynayarak bu kategoride de birincilik kupası elde etti. Ayrıca, Best Leg Men kategorisinde de birinci olarak toplamda dört kupayla ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil etmiş oldu.

Milli sporcularımızdan Ahmet Özyazıcı ise mücadele ettiği gross strokeplay 3 kategorisinde toplamda 175 (+31) gross skorla ikinci oldu. Özyazıcı, net strokeplay 3 kategorisinde de toplamda 143 net skorla yine ikinci olarak, elde ettiği bu başarılarla iki kupayla turnuvayı tamamladı.

Tags: