BannerRöportajlar

Golf, Bodrum İçin Güçlü Bir Enstrüman

Golf, Bodrum İçin Güçlü Bir Enstrüman

Door’a Bodrum, golfün en yeni destekçisi. 27 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında kendi isimleri ile gerçekleştirecekleri ilk Pro-Am turnuvası Regnum Bodrum Golf Country’de başlayacak. İlk diyorum çünkü son olmayacağa benziyor. Marka yıl içinde 3 ayrı turnuva organize etmeye niyetli. DOOR’A Bodrum’un İşletme Ortağı, daha önce Sarpedor ve Regnum Escana Otellerinden de tanıdığımız bir isim: Geylan Dursunoğlu. Dursunoğlu bize DOOR’A Bodrum’u ve golf ile ilgili planlarını anlattı.

Sizi Bodrum Regnum Escana ve Sarpedor Bodrum otellerinden tanıyoruz. Şimdi de DOOR’A Bodrum. Neler yapıyorsunuz?
Ben hep olduğum gibi o günden bu yana da Bodrum’un gelişen otelcilik yüzünün yanında bulundum. Şimdiye kadar Bodrum’a iki otel kazandırdım. Bu devam edecek. Bodrum’a yeni oteller yapıldıkça, biz de turizm gönüllüleri olarak bu işe devam edeceğiz.

Bahsettiğim otellerden biri Kaynar mevkiinde bulunan OBA Otel. Açılışını geçen sene yaptık. Şimdi de DOOR’A Bodrum.

DOOR’A Bodrum, özellikle son 1,5 senedir yaşadığımız Pandemi şartlarında daha hijyenik, daha sağlıklı ortamlarda vakit geçirmek, biraz insanlardan koparak aile ile vakit geçirmek isteyenler için yapılmış bir otel.

DOOR’A Bodrum; 53 odası, 46 villası ve çok şık bir beach clubıyla hem bir butik resort tesis hem villa konseptinde olan bir tesis. Burası özellikle son 1,5 senedir yaşadığımız Pandemi şartlarında daha hijyenik, daha sağlıklı ortamlarda vakit geçirmek, biraz insanlardan koparak aile ile vakit geçirmek isteyenler için yapılmış bir otel.

Golf misafiri bizim için çok önemli.

Burada asıl amacımız içinde villalar dışındaki 53 odalı bloğun yaz-kış açık kalması. Bu alanda açık-kapalı restoranımız, lobi barımız, özel bir SPA merkezimiz, açık-kapalı-ısıtmalı havuzumuz ve fitness centerımız bulunmakta. Dolayısıyla gerçekten de yaz-kış açık kalabilecek bir otel burası. Bu sebeple golf misafiri bizim için çok önemli.

Önümüzdeki 10 sene için turizm-otelcilik alanlarında golf, Bodrum için güçlü bir enstrüman.

Bodrum, uzun süredir golf ile beraber küçük küçük anılıyor, yatırımlar alıyor. Ancak son 5 yıldır bu durum çok fazla ön planda. Biz de bunu hedefledik. Çok yakınımızda çok şık, 18 çukurlu bir golf sahası var. Regnum Golf Country Bodrum. Bodrum tamamen bir golf kenti olur mu? Bunu kestirmek şu an için çok zor. Ama önümüzdeki 10 sene için turizm-otelcilik alanlarında golf, Bodrum için güçlü bir enstrüman. Bu sebeple otelimizi buradaki golf müşterisine hitap edecek şekilde dizayn ettik.

Tesisimiz çok güzel bir noktada. Havalimanına 20 dakika, Bodrum merkeze 5 dakika mesafedeyiz. Yalıkavak, Türkbükü’ne gitmek isterseniz Torba yolu üzerinden normalden çok daha kısa sürede varabileceğiniz bir konumdayız.

Hedefimiz burada bir golf butik oteli olmak.

Golfçülere özel bir çalışmanız var mı?

Otelimiz açılalı henüz 1 ay oldu. Golfçülere özel paketlerimiz tabi ki olacak.  Şu an onun üzerinde çalışıyoruz. Ama şunu söyleyebilirim ki, standart bir golf otelindeki tüm avantajları müşterilerimize sunuyor olacağız. Misafirlerimiz burada her şey dahil sistemine göre kalacaklar. Regnum Golf Country Bodrum, otelimizden 10 dakika uzaklıkta. Müşterilerimizin transferlerini yine biz sağlıyor olacağız. Hedefimiz burada bir golf butik oteli olmak. Bu konuda da Regnum Golf Country Borum ile ortak çalışıyoruz.

Golf müşterisi ortalama 4-5 gün kalıyor ve bu dönem içinde en az iki sahada oyun oynamak istiyor. 

Regnum Golf Country Bodrum ile ortak çalışıyorsunuz. Peki Bodrum Golf Sahası?

Aslında biz iki sahayı hedefliyoruz. Çünkü şu bir gerçek ki; golf müşterisi ortalama 4-5 gün kalıyor ve bu dönem içinde en az iki sahada oyun oynamak istiyor. Dolayısıyla bir 18 çukur ve bir 9 çukur olması bizim için de Bodrum için de güzel bir alternatif. Özellikle Regnum Golf Country Bodrum o kadar güzel bir panoramaya ve sahaya sahip ki, iki gün üst üste ya da bir gün ara vererek oynanacak bir yer. 9 çukur da burada güzel bir alternatif.

Pandemi ile ilgili bir turizm tesisi ne yapması gerekiyorsa hepsini yapıyoruz.

Pandemi konusunda neler yapıyorsunuz?
Pandemi ile ilgili bir turizm tesisi ne yapması gerekiyorsa hepsini yapıyoruz. Turizm güvenlik sertifikamızı aldık. Tüm personellerimizin eğitimini de sağladık. Kısacası gerekli tüm prosedürleri yerine getiriyoruz. Tabi bu konuda yönetim sadece bizde değil. Misafirlerimize de görev düşüyor. Onların da kurallara uyması gerekiyor, uyardığımızda bize stresle değil, anlayışla yaklaşmaları gerekiyor. Çünkü tüm bunlar gerçekte onların kendi sağlığı ve iyilikleri için. Biz burada gerekli tüm kurallara uyarak her şartı yerine getiriyoruz. Bunu yapmak zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz.

DOOR’A Pro-Am Bodrum sizin isim sponsorluğunuzda 27 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Regnum Golf County Bodrum’da gerçekleşecek. Biraz detay verebilir misiniz?
27 Haziran’da başlayacak olarak turnuvamızda ilk dört gün practice günleri, son üç gün ise turnuva oyunları şeklinde planlandı.

Başvurular halen devam ediyor. Kayıtlar 26 Haziran’a (bugün) kadar da devam edecek.

Turnuva öncesi bir kokteylimiz var. Kokteylde yeni bir otel olduğumuz için misafirlerimize özel sürprizlerimiz olacak.

Turnuva organizasyonunda Regnum Golf Country Bodrum Kulüp Müdürü Richard Özatacan, Bodrum Golf Kulübü Müdürü Caner Tuna ve Regnum Carya ve National Golf Kulüpleri Müdürü Hasan Ceylan’ın destekleri ile ilerliyoruz.

Practice’ler den sonra turnuva 1 Temmuz’da başlıyor olacak.

Sahadaki tüm ikramlar tarafımızca sağlanacak. Saha ulaşımları tarafımızca organize edilecek. Son gün de kupa töreni ve gala yemeğimiz var.

Turnuvada gruplar 1 pro ve 3 amatör olarak yer alıyorlar. Katılımcılar gruplarını kurup katılım sağlıyor.

Bizim de DOOR’A Bodrum olarak bir takımımız var. Pro’muz ise Savaş Karataş.

Siz de turnuvada oynayacak mısınız?
Bu turnuvada oynamayacağım ama Eylül’de oynayacağım.

Birbirinden bağımsız olmak üzere Regnum Golf Counrty Bodrum ile senede 3 turnuva düzenlemeyi planlıyoruz.

DOOR’A Bodrum Pro-Am’in devamı gelecek öyleyse?
Birbirinden bağımsız olmak üzere Regnum Golf Counrty Bodrum ile senede 3 turnuva düzenlemeyi planlıyoruz. Amacımız bu seriyi gelenekselleştirmek. Bu turnuvadan sonra ikincisi organizasyonumuz Eylül ayında olacak.

Ne kadar çok işletme golfe destek olursa Bodrum o kadar kazanır.

Bu organizasyonlardaki hedefiniz?

Otelcilere, turizm işletmelerine, yatçılara, tur operatörlerine örnek olmak istiyorum. Ne kadar çok işletme golfe destek olursa Bodrum o kadar kazanır. Ayrıca golfçüler için de çok güzel bir iklime sahibiz. Nemi olmayan, hafif esintisi olan güzel bir iklimimiz ve güzel biz coğrafyamız var!

Golf, Bodrum için güçlü bir enstrüman.

İşletmeci gözüyle baktığım zaman, Bodrum’da turizmi 4 mevsime çıkarmamız gerektiği gerçekliği çıkıyor karşıma. Bunun için de elimizde enstrümanlarımız var. En başta golf.

Sonrasında Bodrum’un muhteşem kültür varlıkları var. Bunları ortaya çıkarmak için şimdi Bodrum Belediyesi’nin de çalışmaları var. BODER ve BOYTAV’ın çalışmaları var.

Bodrum artık sadece deniz, kum, güneş olmaktan çıkacak.

Kısaca golfü ekliyoruz, sanat-kültürü ekliyoruz, onun yanına da alternatif arayışındayız. Coğrafyadan dolayı biraz zor olsa da belki futbolu da düşünebiliriz. Zira güzel bir futbol yatırımı var şimdi burada. O da olursa master plan tamamlanmış olacak. Böylelikle Bodrum artık sadece deniz, kum, güneş olmaktan çıkacak.

Sadece deniz kum güneş kısıtlı bir zamana sıkışıyor. Artı bir şeyler katmak zorundayız artık. Bizim amacımız da bunu yapmak.

Bodrum’un sizin için anlamı nedir?
Türkiye’nin güneşi en yüksek gün sayısı Ege ve Bodrum’da. Çok uzun zamandır Bodrum’da yaşıyorum. 12 sene Antalya’da bulundum. 10 seneye yakın Kıbrıs’ta bulundum. Doğruyu söylemek gerekirse Bodrum çok keyifli bir yer. Deniz de çok güzel. İsteyene soğuk deniz, isteyene sıcak deniz var, isteyene derin deniz, isteyene sığ deniz var. O yüzden Bodrum güzel bir destinasyon.

Turnuvaya dönecek olursak, oyuncuları neler bekliyor?
İlk üçe giren oyunculara para ödülü olacak. Özellikle turnuva şampiyonuna büyük bir ödülümüz var. Çok güzel kupalar hazırladık. Ayrıca turnuva şampiyonuna otelimizde 1 hafta konaklama hediyemiz olacak.

Turnuva öncesinde buradan oyunculara söylemek istedikleriniz?
DOOR’A Bodrum tüm hazırlıklarını yaptı. Misafirlerini rahat ettirmek için bekliyor. Biz tüm çalışmalarımızı misafirlerimizin turnuvaya en iyi şekilde konsantre olmaları üzerine yaptık.

Golf sahalarımız kendi içinde gizli kalmasın, tüm dünya duysun, görsün!

Şunu söylemek istiyorum, misafirlerimiz Bodrum’a geldiklerinde lütfen, Bodrum’da golfün olabileceğini, tesislerin ve tüm hizmetlerin golfçülere hitap ettiğini duyurmalarını istiyorum. Bodrum kendi içinde gizli kalmasın. Golf sahalarımız kendi içinde gizli kalmasın, tüm dünya duysun, görsün!

Biz misafirlerimizin için gereken her şeyi yapacağız. Onlardan da ricamız sosyal medyada Bodrum’un golf için doğru bir adres olduğunu duyurmalarını rica ediyoruz.

Ayrıca size de bizimle beraber olduğunuz, bize bu şansı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Tags: