Röportajlar

“European Tour Oyuncularını Keyifli ve Sürpriz Bir Parkur Bekliyor”

Üç yıl aradan sonra Turkish Airlines Open, Maxx Royal Montgomerie Golf Sahası’nda gerçekleşiyor. Daha önce birçok golf yıldızını ağırlayan Maxx Royal’i, Kulübün Başkanı Cahit Şahin’den dinledik. Şahin, turnuvanın tekrardan Montgomerie Golf Sahası’nda oynanmasından heyecan ve mutluluk duyduğunu belirtiyor.

 Uzun bir aradan sonra bir kez daha Turkish Airlines Open’a ev sahipliği yapıyorsunuz. Bu organizasyonun hazırlık sürecinden bahsedebilir misiniz?

Üç yıl aradan sonra Turkish Airlines Open’ın tekrar bizlere gelmesi bizleri heyecanlandırdı. İlk üç yılda misafir ettiğimiz Tiger Woods, Rory Mcllroy, Justin Rose, Brooks Koepka gibi efsane oyuncuların güncel golf dünyasındaki başarılarını izledik ve sahamızda bu efsaneleri ağırlamaktan mutluluk duyduk. Hazırlık süreci bizim için deneyimlerimizin dahilinde gayet iyi gitmektedir. Yine ünlü European Tour oyuncularını sahamızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Sizce bu turnuvanın Türkiye için, Maxx Royal için önemi nedir?

Golf oynanan ülkelerde, ülkemizin ve otelimizin tanıtımına turnuva büyük katkı sağlarken dünya golfünde tanınırlığımız 6 yıldır katlanarak arttı.

Sahayı biraz sizden dinleyebilir miyiz? Daha önce Montgomerie Golf Sahası’nı deneyimlemeyen oyuncuları neler bekliyor?

Bu konu sürpriz bir şekilde saha bakım ekibi ile European Tour‘un gizemli çalışmasıdır. Gördüğümüz kadarıyla European Tour oyuncularını keyifli ve sürpriz bir parkur beklemekte.

Sizlerin bu turnuvadan beklentileri nedir?

Dünyanın en iyi oyuncuları 7 – 10 Kasım 2019 tarihlerinde Maxx Royal Belek Golf Resort ve Montgomerie Maxx Royal Golf Sahası’nda misafir edip; ülkemizi tanıtmak.

Eklemek istedikleriniz…

Şimdiden tüm oyunculara hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum. Golf severlere de keyifli seyirler diliyorum.

Cahit Şahin – Montgomerie Golf Club Başkanı

Tags: