Gezi

Stadium Course ve Tour Course’da Golf Deneyimi

PGA Catalunya Resort, Barselona’ya sadece bir saat uzaklıkta harika bir golf tesisi…

18 çukurlu 2 adet sahası, Camiral ve La Vida adlı 5 yıldızlı iki oteli ve çok sayıda kiralık özel villa ve apartmanları ile bu tesis golf severler için mutlaka gidilmesi gereken destinasyonlardan biri… 2014 yılında Miguel Angel Jimenez’in kazandığı İspanya Açık Turnuvası’na ev sahipliği yapan 18 çukurlu Stadium Course, İspanya’nın en iyi sahası olarak gösteriliyor. 7333 metrelik, 72 par; 10 tane par 4, 4 tane par 5, 4 tane par 3’ten oluşan saha, su engelleri, dar fairwayleri ve orta üstü sayılacak mesafeleri ile oldukça zorlayıcı bir saha.

Diğer 18 çukurlu olan Tour Course ise diğerine göre oldukça kolay sayılabilecek bir saha.

Ağustos ayında şaşırtıcı bir şekilde saha müsaitti ve istediğimiz zamanda tee time alarak sahaya çıktık. Önümüzde veya arkamızda bizi bekleyen ve bekleten hiçbir grup olmadı. Aynı zamanda çok geniş bir ürün yelpazesi sunan bir proshop; oyun öncesi ve sonrası keyifli zaman geçirilebilecek şık dekore edilmiş cafe-restorana sahip olan PGA Catalunya’da Avrupa şartlarında 67 Euro gibi oldukça makul bir fiyata 18 çukur golf oynamak mümkün.

Golf oynamayanlar için de Admiral ve La Vida Otelleri’nde havuz başında keyifli zaman geçirmek mümkünken, isteyenler sadece 20 dakika uzaklıkta Lloret de Mar’a inerek buranın harika plajlarından yararlanabilirler. Bir diğer alternatif de yine 20 dakika uzaklıktaki harika tarihi dokusu ve keyifli restoranları ile Girona Şehri.

Kısaca PGA Catlunya Golf Resort, alternatif bir golf destinasyonu arayanlar için gerek uygun fiyatlı harika sahaları gerek sunduğu golf ve golf harici imkanları açısından Türk golf severler için kaçırılmayacak bir fırsat.

Bertan Gürkan – İstanbul Golf Kulübü Kaptanı

Tags: